O mnie

Untitled-10

Moje własne dzieci pokazały mi jak proste jest wspieranie rozwoju muzycznego dziecka bez wielkiego wysiłku. Właśnie o tym przeczytasz na moim blogu, a w sklepie znajdziesz materiały, które będą Cię jako rodzica wspierać.
Zapraszam, rozgość się!

Cześć, jestem Basia.

Chcę, żeby nasze dzieci słuchały dobrej muzyki, która jest odżywką dla ich mózgu i duszy tak samo jak zdrowe jedzenie jest pokarmem dla ich ciała. Tutaj znajdziesz podpowiedzi, w jaki sposób pomagać dziecku w ogólnym rozwoju poprzez wykorzystanie do tego celu materiałów muzycznych.

Mam na imię Basia i jestem mamą trójki dzieci. Jestem też nauczycielką i muzykiem, gram na instrumentach klawiszowych. Moim marzeniem nie było nauczanie dzieci 😉 dopiero po studiach na Akademii Muzycznej w Warszawie (wydział edukacji muzycznej) złapałam bakcyla i zauważyłam, że nauczanie maluchów daje wielką przyjemność, ale przede wszystkim gigantyczne efekty. Później jako mama utwierdziłam się w tym, że warto iść w kierunku zabaw muzycznych. Właśnie – zabaw, a niekoniecznie nauki! Obserwowałam, kiedy moje dzieciaki śpiewały piosenki, których razem słuchaliśmy czy śpiewaliśmy w domu, nie z tych z zajęć muzycznych. Skakałam z radości, kiedy moje maluchy wymyślały sobie same atrakcje związane z tą sztuką – wykonywały koncerty, pokazy taneczne, prowadziły zajęcia czy po prostu bawiły się, gdy w tle sączyła się muzyka.